Menu

Mój kierat

Codzienne życie faceta, męża i ojca dwójki urwisów.

Kamping Europa przyjazny dzieciom i portfelowi.

nagrywacz

W tym roku na urlop wybrałem kamping Europa. Kamping położony jest nad samym brzegiem "Balatonu" w miejscowości Alsoors/ Balatonfured. Na kamping pojechałem  bez rezerwacji w ciemno. W ofercie "Europa" ma oznaczenie "przyjazny dzieciom". Fajnie bo to wróży że dzieciaki nie będą się nudzić. Na miejscu nie było problemu z wyborem fajnej zacienionej parceli, bo obłożenie nad "Balatonem" jest dużo mniejsze niż w Chorwacji. Można  wynająć miejsce na  ogólnym polu,  (odsłoniete) jak również  wynająć domek lub stacjonarny namiot.  Na terenie obiektu są dwa baseny ze zjeżdzalniami, oraz dwie zjeżdzalnie dla  dzieci dorosłych, takich jak ja :-). Pierwszy z  basenów jest dosyć płytki, raczej dla dzieciaków. Mamusie i tatusie nie mają tutaj zakazu wstępu, dlatego bez problemu można pociapać  się tam razem z dzieckiem. Drugi basen podzielony na dwie części płyki i głęboki. W tym drugim spokojnie może popływać dorosła osoba. Baseny są czyszczone w przerwie obiadowej ok 13.00 i na koniec dnia. Na terenie kampingu są stoły do ping ponga, wypożyczalnia gokartów, sklep spożywczy, lodziarnia, pizzerie i restauracje szybkiej i wolniejszej obsługi. Generalnie jest tutaj  wszystko co człowiekowi jest potrzebne na urlopie. Większe zakupy robiłem taniej  w pobliskim (ok. 10 km.) Tesco/Balatonfured. Na miejscu kupowałem pieczywo, przekąski i dania typu hamburger, langosz, pizza i.t.p. Sanitariaty mimo iż są lekko nadryzione zębem czasu to są czyste  i co najważniejsze nie brakuje ciepłej wody co na niektórych kampingach jest normą.
Na kampingu jest dużo rodzin z dziećmi, ogólnie panuje  miła i przyjazna atmosfera. Obiekt zdecydowanie jest przyjazny dzieciom. Kamping bardzo przyjazny także mojemu portfelowi.
Poniżej przykładowe ceny na terenie kampingu:

 

Parcela w cenie wliczone 2 osoby, namiot, prąd, samochód, dodatkowo  dwoje dzieci i  podatek turystyczny  ok 120 zł za wszystko za dobę.
Wi-Fi internet (słabe łącze, raczej do sprawdzenia poczty) dostęp 1h ok 850f = 12 zł 
Langosz (placek węgierski z serem lub śmietaną )  - 500-600 f 7-8 zł
Pizza mała na plaży 1000-1500 f Pizza w pizzeri 2500-5000  34-68 zł
Hamburger, hot-dog 500-800 f  7-10 zł
Lody algida cornetto 500 f 7 zł
Lody gałka 250f 3,5  zł
Kurtosz (ciasto pieczone na grilu, wanilia, orzech, kokos) - 700 Polecam :-) 9,5 zł 
Sorbet mały 300 duży 500 4- 7 zł
Wypożyczalnie gokartów 30 min 800 1h 1400  10-19 zł
Piwko plaża to koszt  500f 7zł

© Mój kierat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci